| by kolporterexpo | No comments

Plaże w Warnie

Warna to miasto leżące w Bułgarii, a konkretniej jest stolicą obwodu Warna oraz gminy Warna. Znajduje się nad Morzem Czarnym. Jest trzecim co do wielkości miastem pod względem liczby ludności. Jak nie trudno się domyślić Warna mając dostęp do morza, jest miejscem bardzo atrakcyjnym turystycznie. Znajdziemy tu wiele pięknych kamienistych piaszczystych plaż. A do tego latem pogoda zachwyca nas gorącem, dużą ilością słońca a to sprawia, że wod w morzu jest na prawdę ciepła.

Warna co roku przyciąga wielu turystów, m. in. właśnie poprzez zadbane plaże i piękne widoki. Do tego mamy wiele miejsc do zwiedzania. Zastanawiacie się jakie są plaże w Warnie? Zatem zachęcamy Was do zapoznania się z naszym artykułem, gdzie podpowiemy Wam, jakie plaże znajdziemy właśnie w tym rejonie Bułgarii.

Zapraszamy do lektury!

Jakie są plaże w Warnie?

Przed nami plaże w Warnie. To właśnie w naszym artykule znajdziecie kilka ciekawych propozycji, na które plaże warto się wybrać. Znajdziemy zarówno coś dla miłośników opalania się, kąpieli wodnych, par, rodzin z dziećmi i samotników. Dla każdego coś innego. W Warnie znajdziemy wiele publicznych plaż dostosowanych do potrzeb turystów. Sprawdźcie kilka najciekawszych przykładów:

  1. Plaża Warna / Varna Beach (przy wejściu głównym do Sea Garden),
  2. Rappongi Beach,
  3. Delta Kamczii,
  4. Beach Firs Buna,
  5. Officers,
  6. Sahara Beach,
  7. Beach Golden Sands,
  8. Nirvana Beach.
Plaże w Warnie
Plaże w Warnie – zobacz!

Plaża Warna przy wejściu głównym do Sea Garden

Plaża w Warnie, czyli Varna Beach przy wejściu głównym do Sea Garden jest jedną z najbardziej znanych plaż. A to właśnie dzięki temu, że znajduje się obok niej atrakcja turystyczna ciesząca się ogromną popularnością, czyli park rozrywki dla dzieci Sea Garden. Ta plaża przystosowana jest dla rodzin z dziećmi. Jest piaszczysta i ma wiele atrakcji, jak place zabaw, bary, restauracje. Można tu nie tylko poopalać się, popływać, zjeść, ale też zagrać w siatkówkę plażową.

Sprawdź jaka Pogoda w Bułgarii cię czeka!

Warto dodać, dlaczego jest to aż tak atrakcyjna plaża w Warnie. Otóż w jej pobliżu mamy centrum miasta, znajdziemy też wiele zabytków, jak Muzeum Naval, Muzeum Historii, Varna Aquarium, Obserwatorium Astronomiczne Mikołaja Kopernika, wcześniej wspomniany Sea Park, czyli morski park rozrywki czy centrum kongresowe. Dla miłośników imprez na plaży znajdują się także kluby nocne. Jest największą plażą w Warnie.

Rappongi Beach w Warnie

Rappongi Beach w Warnie znajduje się zaraz obok Officer’s Beach, oddziela je promenada. Ta plaża również jest piaszczysta, posiada możliwośc wypożyczenia parasoli i leżaków. Znajdziemy tu także atrakcje dla dzieci i rodziny. Warto wspomnieć, że to właśnie tutaj mamy dużą ilość hoteli w pobliżu. Kawałek dalej, bardziej na końcu plaży jest Wake Park Varna dla miłośników sportów wodnych.

Poza plażą znajdziemy lokale gastronomiczne np. restauracje. A także jest duży parking samochodowy. Nie daleko w parku znajduje się delfinarium w Warnie. Nie daleko znajdziemy też atrakcje dla dzieci jak plac zabaw w zacienionym praku oraz Dog Park, czyli park dla właścicieli czworonogów i ich pupili.

Zobacz: Jak wybrać najlepsze miejsce w samolocie?

Plaża Delta Kamczii w Warnie

Plaża Delta Kamczii to plaża w Warnie, która wygląda niczym dżungla. Jest jednym z najpiękniejszych obszarów tego regionu i przyciąga przez to ogromną ilość turystów. Nazwa powstała od jednej z najdłuższych rzek Bułgarii, czyli Kamczija. Wpływa ona do Morza Czarnego, a po obu stronach znajdziemy plaże otoczone gęstymi lasami. Z pewnością poczujemy się jak w raju! Zarówno słońce, jak i cień, to plaża idealna dla każdego.

Plaża Beach First Buna w Warnie

Nie daleko Varna Beach znajdziemy plażę Beach First Buna. Tu również znajdziemy wiele przystosowań dla turystów. Są to m. in. boiska do siatkówki plażowej, place zabaw, parkingi oraz wiele lokali gastronomicznych. Plaża jest piaszczysta i ma promenadę.

Na samej plaży znajdziemy też siłownię, a nie daleko plaży jest Terrarium Varna, Fontanna Świetlna, Primorski Park, czyli Park Krajobrazowy nad morzem. Kawałek za plażą i za fontanną znajdziemy Panteon Warny, a obok Park pamięci.

Plaża Officers’ Beach w Warnie

Plaża Officers’ Beach również jest plażą piaszczystą z wieloma udogodnieniami dla turystów. Jest jednak jedną z mniejszych plaż, lecz nadgania wieloma atrakcjami, które znajdują się wokół niej. Wracając do samej plaży. Także tutaj znajdziemy udogodnienia jak możliwość wypożyczenia parasoli i leżaków, boisko do siatkówki plażowej, lokale gastronomiczne.

Polecamy: Kiedy przyjechać na wakacje na Kretę – temperatury powietrza i wody

Kawałek poza plażą znajdziemy Zoo w Warnie, park, a dla miłośników nocnego życia oraz muzyki – klub muzyczny Horizont Club. W pobliżu znajdziemy też hotele i sklepy.

Sahara Beach w Warnie

Sahara Beach w Warnie jest jedną z najbardziej znanych plaż i to nie tylko ze względu na nazwę lecz dlatego, że wokół niej znajduje się wiele luksusowych kurortów. Praktycznie wzdłuż całej plaży ciągną się nowoczesne hotele. Dlatego też jest to piaszczysta i bardzo zadbana plaża, szeroka z udogodnieniami dla turystów. Jest tu wiele barów i restauracji.

Znajdziemy też coś dla dzieci, coś dla miłośników sportów wodnych oraz plażowych m. in. place zabaw, boiska, wypożyczalnie rowerków wodnych, parasoli oraz leżaków. Nie daleko znajduje się Ecopark, wiele przystanków komunikacji miejskiej czy też luksusowe restauracje. Jednak nic nie przebije ilości hoteli i apartamentów.

Plaża Beach Golden Sands w Warnie

Zapewne coś na co czekali wszyscy i każdy o nich coś słyszał. Oto przed nami znane na całym świecie Złote Piaski w Warnie. To jeden z najbardziej znanych kurortów i plaża o tej nazwie. To mimo wszystko dość spokojne miejsce oczywiście z udogodnieniami dla turystów. Sam brzeg ma 3 kilometry długości. Jest też bardzo szeroka.

Piasek jest bardzo złoty, delikatny. Plusem jest to, że zamiast hoteli, za naszymi plecami rozciąga się zieleń. A dokładniej las, który daje nam cień.

Nirvana Beach w Warnie

Ostatnią plażą w Warnie jest Nirvana Beach. Dlaczego nazwaliśmy ją ostatnią? Bo dosłownie leży na końcu, na granicy Warny. Jest po prostu na samym końcu miasta. Choć wcale nie oznacza to, że jest mało znana. Wręcz przeciwnie. Charakteryzuje się pięknym złotym piaskiem, delikatnym. Do tego jest bardzo szeroka i ma delikatne zejście do wody. Cieszą się z niej zarówno rodziny z dziećmi, jak i pary. Mamy możliwość wypożyczenia leżaków, parasoli.

Zobacz także: Największe atrakcje w Amsterdamie – co warto zwiedzić i zobaczyć?

Nirvana Beach oferuje w niedalekiej odległości mnóstwo hoteli, kurortów i apartamentów, zwłaszcza tych luksusowych z wieloma udogodnieniami. Ale przy samej plaży znajdziemy może tylko jeden resort, co jest plusem. Mamy piękny widok na morze, bez wieżowców za plecami. Za to mamy za nimi las, co zbliża nas do natury jeszcze bardziej. Warto też wspomnieć, że za tymi wszystkimi hotelami znajduje się park przyrodniczy o nazwie Priroden Park Zlatni Pyasatsi, a także ścieżka turystyczna. Jeśli chcemy mieć bliższy kontakt z naturą polecamy nocleg na kampingu „Laguna”.

Więcej na temat wakacji w Bułgarii znajdziecie też w serwisie https://lasti24.com/bulgaria/.

Najlepsze plaże w Warnie
Najlepsze plaże w Warnie

Plaże w Warnie – opinie

A Waszym zdaniem, jakie plaże w Warnie są najlepsze i najpiękniejsze? Którą z nich lubicie najbardziej? Czy została ona wymieniona w naszym artykule? Dlaczego właśnie ta a nie inna plaża? Co Was w niej zachwyca? A może macie swoją znienawidzoną plażę? Jeśli tak, to jaka to jest i dlaczego? Na Wasze opinie czekamy w sekcji komentarzy!