| by kolporterexpo | No comments

Fotelik samochodowy do 2000 zł

Fotelik samochodowy do 2000 zł to chętnie wybierany gadżet przez wielu rodziców. Pozwala nam czuć się bezpiecznym, a dokładniej czuć, że nasze dziecko jest bezpieczne. I to w samochodzie podczas podróży. Fotelik sam sobie w aucie jest obowiązkowy, jeśli podróżujemy z dzieckiem, takie jest polskie prawo. Jednak to do nas należy wybór, jaki model zakupimy. Jest ich dość sporo, więc każdy powinien znaleźć coś dla swojej pociechy. Pamiętajmy, aby dobrze dopasować go do wieku i parametrów naszego malucha. I tu nasuwa się pytanie…

Jaki fotelik samochodowy do 2000 zł wybrać? Wielu rodziców nie wie, co jest ważne. Wiele tych modeli wygląda dobrze, porządnie, na bardzo bezpieczne. Ale warto dostrzec te drobiazgi. Na co zwrócić uwagę? Co jest ważne? Jakie parametry i dodatki się liczą? To wszystko znajdziecie u nas, w poniższym poradniku! Zapraszamy także do zapoznania się z rankingiem najlepszych, czy do pozostawiania komentarzy z własną opinią oraz doświadczeniami.

Zapraszamy do lektury już teraz!

Jaki fotelik samochodowy do 2000 zł wybrać i kupić?

Dobry fotelik samochodowy do 2000 zł to podstawa. Dziecko w aucie, i nie tylko, musi czuć się swobodnie, ale my musimy przy tym wiedzieć, że jest bezpieczne. Dlatego dokładnie zastanówmy się, jakie modele nas interesują, co jest dla nas ważne w nich. Ale nie zapomnijmy sprawdzić dostępnych ofert i elementów, takich jak choćby:

  1. parametry,
  2. materiał wykonania,
  3. rodzaj mocowań,
  4. kierunek jazdy,
  5. pasy bezpieczeństwa.
Fotelik samochodowy do 2000 zł
Fotelik samochodowy do 2000 zł / Ranking i opinie

Parametry fotelika samochodowego do 2000 zł

Zanim zdecydujemy się na jakiś fotelik samochodowy do 2000 zł, warto dokładnie zastanowić się, jaki jest nam potrzebny. Bowiem są do wyboru różne wielkości. Choć większość z nich jest obecnie regulowana, to jednak musimy wybrać „bazę”. Czyli podstawową wielkość od której zaczynamy.

Każdy fotelik samochodowy do 2000 zł opisywany jest według masy ciała malucha. Dla niemowlaków dedykowane są modele od 0 kg do około 13 kg. Dlatego tego modelu nie opłaca się kupować w takiej cenie, gdyż nie starczy na długo. Do tego mamy dla nieco starszych dzieci modele pomiędzy 9 kg a 18 kg, jednak ten też jest mało opłacalny, więc zachęcamy do zakupu między 9 kg a 36 kg czy od 15 kg do 36 kg. Te dwa modele starczają już do końca konieczności korzystania z fotelików, są solidne i mocne.

Polecamy: Plaże w Warnie

Materiał wykonania fotelika samochodowego do 2000 zł

Kolejny ważny punkt, na którym musimy się zatrzymać to materiał wykonania fotelika samochodowego do 2000 zł. Od niego bowiem zależy też, jak długo możemy użytkować ten produkt. W tej cenie na szczęście raczej nie czeka nas rozczarowanie. Zwykle jest to materiał bardzo przyjemny w dotyku, ale przy tym plamoodporny czy wodoodporny, gdyż dzieci często lubią pić i jeść, więc łatwo byłoby go pobrudzić.

Zwróćmy także uwagę na miękkość, aby nie był zbyt twardy, ale też nie aż nadto miękki. Dobra jest pianka, która otacza twarde elementy, o które mogłoby się uderzyć dziecko. Dobrym rozwiązaniem jest np. system ochrony zderzenia bocznego, czyli dodatkowe elementy zaopatrzone właśnie w taką piankę, które chronią przed uderzeniem w bok, co chroni m. in. kości biodrowe.

Jaki fotelik samochodowy do 2000 zł
Jaki fotelik samochodowy do 2000 zł wybrać? – opinie i ranking

Rodzaj mocowań w foteliku samochodowym do 2000 zł

Warto też wspomnieć o mocowaniach fotelika samochodowego do 2000 zł. Zwykle nowe foteliki samochodowe pasują do każdego modelu samochodu. Wiele z nich posiada więc system ISOFIX, czyli bardzo prosty sposób montażu, przy tym też bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy zamocować fotelik na tylnym siedzeniu samochodu osobowego. Zapięcie jest dobrze skonstruowane i pozwala nam zaoszczędzić wiele czasu i co ważne … wiele nerwów.

Kierunek jazdy w foteliku samochodowym do 2000 zł

Kolejny ważny element to kierunek jazdy w foteliku samochodowym do 2000 zł. Jak nie trudno się domyślić, dzieci w różnym wieku są na różnym poziomie rozwoju. Oznacza to, że niemowlaki nie są jeszcze tak dobrze wykształcone jak np. przedszkolaki. Zatem muszą podróżować tyłem do kierunku jazdy, aby nic im się nie stało. Mają większą główkę od reszty ciała i w razie wypadku mogłoby dojść do nadmiernego szarpnięcia głowy, co byłoby bardzo niebezpieczne.

Z kolei starsze dzieci są już lepiej rozwinięte, ich ciało jest proporcjonalne. Są też większe. Więc siedzenie tyłem mogłoby być dla nich bardzo niekomfortowe, czyli zginanie nóżek. Dlatego mogą już swobodnie jeździć przodem do kierunku jazdy.

Pasy bezpieczeństwa w foteliku samochodowym do 2000 zł

Coś, obok czego nie można przejść obojętnie to pasy bezpieczeństwa w foteliku samochodowym do 2000 zł. Każdy fotelik je ma, swoje własne dodatkowe, aby zapiąć dziecko a nie sam gadżet i zapewnić mu maksimum bezpieczeństwa. Oznacza to, że muszą to być pasy, których nie odepnie dziecko. Czyli trzy a nawet w tych modelach częściej występują pięciopunktowe. Są one trudne do odpięcia dla malucha, ale osoba dorosła poradzi sobie z nimi bez problemu.

Zobacz też: Pogoda w Bułgarii

Warto jednak zwrócić uwagę na jeden mały szczegół, a mianowicie ich dopasowanie do dziecka. Nie powinny być zbyt ciasne, aby nie uwierać. Ale też byt niedopasowane, gdyż wtedy mogą nie spełnić swojego zadania.

Najlepszy fotelik samochodowy do 2000 zł

Najlepszy fotelik samochodowy do 2000 zł to taki, który dopasowany jest do naszego malucha. Musimy zwrócić uwagę na rodzaj, który powiązany jest z wielkością. Do tego także na jakość wykonania, materiał, wszystkie drobne elementy. Całość powinna ze sobą współgrać. Czy to w przypadku dodatków, ale też zwykłych elementów. Najlepszy fotelik jest miękki, ale przy tym wytrzymały, z pianką na twardych łączeniach. Posiada wiele dodatków, które ułatwiają np. montaż, podróż, regulacje. Sprawdźmy też pasy bezpieczeństwa, aby maluch nie mógł ich sam sobie odpiąć.

Gdzie kupić fotelik samochodowy do 2000 zł?

Dobry fotelik samochodowy do 2000 zł możemy zakupić w sklepach stacjonarnych, gdzie dopasujemy dany model pod wymiary dziecka. Są to sklepy m. in.: z akcesoriami dla dzieci, markety dziecięce, a niekiedy natrafimy na nie w dużych dyskontach. Warto wybrać się na zakupy osobiście, aby porównać dostępne modele i wybrać ten najlepszy. Choć oczywiście mamy też możliwość zakupów online.

Najlepszy fotelik samochodowy do 2000 zł
Najlepszy fotelik samochodowy do 2000 zł

Do chętnie wybieranych producentów można zaliczyć: BabySafe, Ricokids, Maxi Cosi, Recardo, Lionelo oraz inni.

Fotelik samochodowy do 2000 zł – opinie

Dobry fotelik samochodowy do 2000 zł, czyli jaki to jest Waszym zdaniem? Jaki warto kupić? Czym się wyróżniają? Dlaczego akurat w tej cenie? Jak myślicie jakie posiadają wady i zalety? Czy się sprawdzają? Jaki model Wy polecacie i dlaczego? Czy dzieci będą w nim bezpieczne? Czy w tej cenie to dobra jakość produktu? Koniecznie dajcie nam znać, co sądzicie w tym temacie? Czekamy na wszystkie Wasze opinie!

Sprawdź: Jak wybrać najlepsze miejsce w samolocie?

Fotelik samochodowy do 2000 zł / Ranking najlepszych

Obowiązek wożenia dzieci w foteliku podczas podróży autem jest w Polsce cały czas obowiązkiem. Dlatego warto zdecydować się na dobry model, który nas nie zawiedzie, nie zniszczy się zbyt szybko. A takie znajdziecie tu – w naszym najnowszym rankingu najlepszych fotelików samochodowych do 2000 zł. Zobaczcie sami, jakie modele są godne uwagi! Nie wiecie co wybrać? Tu znajdziecie produkty wraz z opisem i dokładną ceną. Sprawdźcie sami i wybierzcie dla malucha to co najlepsze!